17 novembre 2018

Général   





RTL Rebound app
RTL Rebound - Laurent Schmit

11 septembre 2018
DigiBou Newsletter 5 bis
cliquez ici

01 juin 2018
Calendrier 2018-2019
cliquez ici

>> Toutes les mises à jour
Sélection: Cadre U16 Men

Nom PhotoDate naissanceTaille Position de jeu Club affiliéClub à l'étranger
ARENDT Mathieu 2003-06-21 Sparta Bertrange
BAUSTERT Pietro Nicola 2003-07-09 Amicale Steinsel
BERTOLINI Noah 2004-02-12 Mess
BESLIJA Zino 2003-05-07 1.95 Forward Résidence Walferdange
BIX Max 2004-07-15 Mess
BUCK Cédric 2004-05-26 Racing Luxembourg
CAMBIOTTI Mika 2004-12-08 Sparta Bertrange
DE CILLIA Luca 2004-12-07 Amicale Steinsel
DE WAHA Charles 2004-01-20 Telstar Hesperange
DEMUTH Noah 2003-11-24 Résidence Walferdange
DIEDERICH Jonathan 2003-04-25 EXTERN
GOLLER Thibault 2004-06-14 Musel Pikes
HANSEN Pit 2003-07-30 Résidence Walferdange
HIPPERT Mathis 2004-01-31 Musel Pikes
JACOBS Alain 2004-01-11 Résidence Walferdange
JONSSON THORSTEINSSON Lenny 2003-04-28 Amicale Steinsel
KIEFFER Jeannot 2004-07-09 Avanti Mondorf 2000
KOERFER Louis 2004-07-08 Résidence Walferdange
KURESEVIC Ivor Noa 2003-05-02 Amicale Steinsel
LOGELIN Max 2003-06-17 Sparta Bertrange
LORUSSO Matteo 2004-04-16 Amicale Steinsel
MAINDRON Mykolas 2004-07-23 Amicale Steinsel
MOREIRA CARDOSO Edvaldo 2003-02-19 Basket Esch
MOSSONG Jhang 2003-04-11 Amicale Steinsel
MUSY Maxence 2003-09-12 EXTERN
NEUEN Luc 2004-07-05 Basket Esch
RECKINGER Gil 2004-11-02 Black Star Mersch
SCHELTIEN Dorian 2004-12-14 Amicale Steinsel
STREEF Sam 2003-12-03 Musel Pikes
SZULC Nicolas 2004-09-27 Telstar Hesperange
THILL Damien 2003-03-28 Basket Esch
TOUSSAINT Nicolas 2003-01-23 1.80 Guard Sparta Bertrange
URWALD Ben 2003-04-12 1.94 Forward Résidence Walferdange
VAN DER SCHILDEN Jo 2004-04-22 Gréngewald Hueschtert
VASIC Nikola 2004-12-03 Racing Luxembourg

  HOFFMANN Pit Assistant Coach
  WULFF Christian Coach
  DEJWOREK Philip Head Coach

<< Tous les cadres

Programme en cours et à venir

<< Tous les événements de ce cadre


Entraînements et stages prévus

<< Tous les entraînements et stages de ce cadre


Actualités du cadre

17 novembre 2018
EYBL U16 Men Day 1

Game 1


CFBB Luxembourg - BS Centralnaja 68 -27

Haut de Moien hun mir geint BS Centralnaja, eng russech Equipe vun St. Petersburg gespillt. D'Lëtzebuerger Léiwen sin ganz aggressiv an de Match gestart, an hun vun Ufank un dem Géigner zougesat. Duerch eng aggressiv Defense iwer de ganzen Terrain konnten mir iwer de ganzen Match den Virsprong kontinuéierlech ausbauen, an hun och all Véirel gewonnen.

Ervirzehiewen waren eis Réussite jenseits vun der 3 Punkten Linn (42%), an eis Punkten aus erzwongenen Turnovers (35 Punkten). 
Et war wichteg mat enger Victoire an den Tournoi ze starten. Ausserdem war den Match vun de Moien eng ganz gutt Equipeleeschtung, all Spiller ass demno och zum Asatz komm. 

Leider huet de Ben Urwald sech liescht um Gëneck verletzt, an sain Asatz fir de Metten ass fraglech. De Mëtten spillen mir geint BS Belgorod.

Dës Equipe as Favorit fir den Tournoi ze gewannen, an huet och haut an hierem éischten, Match ganz daitlëch dominéiert.

Fir Lëtzebuerg hun gespillt:
Pit Hansen 10 (3 Draier), Lenny Jonsson Thorsteinsson 8 (2), Max Logelin 5, Jhang Mossong 6, Ben Urwald 6 (2), Sam Streef 0, Pietro Nicolas Baustert 6, Nicolas Toussaint 7 (1), Damien Thill 10, Zino Beslija 0, Ivor Kuresevic 3, Matteo Lorusso 7

 

 

Game 2


BS Belgorod - CFBB Lëtzebuerg: 78 - 36

Haut de Mëtteg haten d'Lëtzebuerger Léiwen hieren erward schwéieren zweeten Match géint BS Belgorod.

D'Equipe aus Russland war eis physësch kloer iwerleen, wat och déi grouss Dominanz am Rebound deelweis erklärt.

Eis Spiller haten op Grond vun där immens aggressiver Spillweis vun de Russen enorm Problemer zou hierem Rhythmus ze fannen.

An der éischter Halschent as den Écart wéint villen Ballverloschter schnell geklommen, an de Géigner krut ënnert dem Kuerf vill ze vill einfach Punkten duerch offensiv Rebounds.

An der zweeter Halschent konnten eis Jongen sech dem héigen Tempo vum Match ëmmer besser upassen, an hun den läschten Véirel matgehalen (14-13).

Trotz där batterer Défaite waren d'Spiller sech nom Match all eenz, dass sou Kompetitiounen sie weiderbréngen, an sie dorauser vill léieren.

Muer stin rëm 2 Matcher um Programm.

Zum engen geet et géint eng ganz stark Heem-Equipe aus Riga, an zum aneren géint eng weider stark russësch Equipe.

D'Roud Léiwen bleiwen motivéiert, an freen sech op déi bevirstehend Aufgaben vu muer.

Fir Lëtzebuerg hu gespillt:
Pit Hansen 10 (2 Draier), Lenny Jonsson Thorsteinsson 4 (1), Max Logelin 6 (2), Jhang Mossong 0, Ben Urwald DNP, Sam Streef 2, Pietro Nicolas Baustert 4, Nicolas Toussaint 4, Damien Thill 4, Zino Beslija 0, Ivor Kuresevic 2, Matteo Lorusso 0

 

.

15 novembre 2018
Die U16 Jungs reisen zum 1. European Youth Basketball League Turnier

Die U16M Jungen bestreiten vom 15. November bis zum 18. November ihr erstes von drei Turnieren der „European Youth Basketball League“ dieser Saison, und dies in Riga.

In der recht kurzen Vorbereitung wurden unter anderem 2 Trainingsspiele gegen ältere Mannschaften absolviert.

Das neu formierte Team, möchte die drei Turniere der EYBL nutzen um sich bestmöglich auf die Europameisterschaft im Sommer vorzubereiten.

In 3 Tagen werden 5 kürzere Spiele (4 x 8min) gegen ausländische Teams gespielt. 

Die Mannschaft hat sich zum Ziel gesetzt, sich spielerisch sowohl, individuell als auch als Mannschaft zu verbessern, um sich von Turnier zu Turnier steigern zu können.

Das Trainer-Team hofft auf ein geschlossenes und mutiges Auftreten der Mannschaft im Ausland, damit viele positive Erfahrungen gesammelt werden können.

 

Kader:

BAUSTERT Pietro Nicolas, Amicale Steinsel

BESLIJA Zino, Résidence Walferdange

HANSEN Pit, Résidence Walferdange

JONSSON THORSTEINSSON Lenny, Amicale Steinsel

KURESEVIC Ivor, Amicale Steinsel

LOGELIN Max, Sparta Bertrange

LORUSSO Matteo, Amicale Steinsel

MOSSONG Jhang, Amicale Steinsel

STREEF Sam, Musel Pikes

THILL Damien, Basket Esch

TOUSSAINT Nicolas, Sparta Bertrange

URWALD Ben, Résidence Walferdange


Christian WULFF, Head Coach
Pit HOFFMANN, Assistant Coach


Programm:

16.11.2018
10:20 CFBB Luxembourg - BS Centralnaja
15:40 BS Belgorod- CFBB Luxembourg 

17.11.2018
13:00 CFBB Luxembourg - BS Jugla
17:00 BS Admiralteiskaya- CFBB Luxembourg

18.11.2018
09:00 CFBB Luxembourg - Oslo 2003

 

 

.

Cliquez ici

17 août 2018
EC U16M - Luxemburg spielt um die Plätze 21-24

FIBA U16 Men European Championship 2018, Division B

 

Klassifikationsspiel (17-24)

Slowakei - Luxemburg   123 - 64

(30-17; 28-17; 30-17; 35-13)

 

Heute spielt Luxemburg gegen Zypern um die Plätze 21-24, Spielbeginn 16:30 Uhr.

 

Für Luxemburg:

Pit Hansen 7 pts 2/4 Dreier, Lenny Jonsson 1pts, Max Logelin 3pts, Charel Moes 8pts, Antoine Lejeune 4pts, Sam Streff, Jonathan Diederich 9 pts, Nicolas Toussaint 11pts 1/1Dreier, Damien Thill 13pts 2/3Dreier, Jeff Keller 2pts, Ivor Kuresevic 6pts, Ben Hanfland verletzt

.



<< Toutes les actualités de ce cadre

Recherche FLBB.LU :
GENERAL | ADMINISTRATIF | NATIONAL | INTERNATIONAL | RELATIONS | CONTACTS





Copyright © 2004-2017 par FLBB. Tous droits réservés. Hébergement par Host.lu
Pour des questions ou commentaires, veuillez contacter info@flbb.lu